Gdzie zaciągnąć kredyt krótkoterminowy?

31 March, 2017

Kredyty krótkoterminowe to bardzo popularne uzupełnienie płynności gospodarstwa domowego. Gdzie jednak pozyskiwać zobowiązania krótkoterminowe na atrakcyjnych warunkach, a jednocześnie nie popełnić błędów jakościowych? W artykule poznasz najważniejsze warunki korzystania z kredytów krótkoterminowych z nastawieniem na maksymalizację efektywności. Główne podmioty obsługujące pożyczki krótkoterminowe to banki detaliczne, sektor pozabankowym, rynek pożyczek społecznościowych, a także inwestorzy indywidualni.

Bankowość detaliczna – zasady współpracy

Bank detaliczny to najpopularniejszy kredytodawca. Banki działają według wielu uwarunkowań prawnych. To konkretnie ustawa Prawo Bankowe, ustawa o kredycie konsumenckim, rozporządzenia Komisji Nadzoru Finansowego. Z tego powodu banki detaliczne nie obsługują ryzykownych kredytobiorców. Normy prawne wyraźnie zabezpieczają cały rynek przed nadmiernym nasyceniem ryzykownymi pożyczkami krótko, średnio, długoterminowymi. W bankowości detalicznej liczy się najbardziej zdolność kredytowa. Jeżeli nie posiadasz optymalnej zdolności kredytowej lub zalegasz ze spłatami pożyczek krótkoterminowych nie masz w praktyce szans na nawiązanie dobrej ekonomicznie współpracy. W szczególnych przypadkach bank detaliczny poprosi cię o dodatkowe poręczenie majątkowe pożyczki gotówkowej.

Sektor pozabankowy – zasady współpracy

Prywatne firmy pożyczkowe specjalizują się wyłącznie w obsłudze krótkoterminowych lub średnioterminowych kredytów gotówkowych. To jedna z najlepszych alternatyw dla bankowości detalicznej. Chwilówka przez internet to zdecydowanie najpopularniejsza forma zadłużenia w sektorze pozabankowym. Nie wymaga dopełnienia wielu formalności. Zaleta sektora pozabankowego to indywidualne rozpatrywanie sytuacji klienta. Większość agentów kredytowych prowadzi nawet wywiad środowiskowy, co prowadzi do lepszego zabezpieczenia interesów. Parabanki funkcjonują standardowo w formacie stacjonarnym, mobilnym (najdroższym) i internetowym (najtańszy model współpracy). Do parabanków podchodzi Kodeks Cywilny, a także ustawa o kredycie konsumenckim. W razie problemów ze spłatą zobowiązania lub w przypadku podpisania niekorzystnej umowy zgłoś się koniecznie do lokalnego rzecznika praw konsumentów.

Pożyczki społecznościowe – zasady współpracy

Segment pożyczek społecznościowych rozwija się na całym świecie z dość dużym powodzeniem. W pożyczkach społecznościowych wystawiasz tzw. aukcję kredytową z opisem własnych potrzeb, a inwestorzy indywidualni (najczęściej wiele podmiotów) udziela ci pożyczki na indywidualnie określonych zasadach. Pożyczki społecznościowe to ciekawa alternatywa dla klasycznego sektora kredytowego. Niestety w wielu przypadkach nie otrzymujesz pieniędzy natychmiast. W pożyczkach społecznościowych rywalizujesz bowiem z wieloma kredytobiorcami. W dużym stopniu ustalasz też wynagrodzenie inwestorów. Im wyższe wynagrodzenie (oprocentowanie), tym większa szansa na szybszy przelew.

Kontakt z inwestorami indywidualnymi

Możesz jeszcze kontaktować się z inwestorami indywidualnymi w sprawach pozyskania zadłużenia. Wiele firm specjalizuje się w łączeniu potrzeb kredytobiorców z inwestorami indywidualnymi. Przy takiej współpracy często nie dochodzi do dokładnej analizy kredytobiorcy. Musisz jedynie we właściwy sposób zabezpieczyć interesy, przedstawić, np. plan wykorzystania środków, określić precyzyjnie warunki spłaty. Inwestor indywidualny to optymalny kontakt dla osób z zajęciami komorniczymi, dla firm w upadłości, czy innych podmiotów zagrożonych całkowitą utratą płynności. W takim przypadku inwestor indywidualny przejmuje część spłaty zobowiązań. Gdy szukałem swojego kredytu to przekonały mnie pożyczki gotówkowe na 17bankow.com.

Rodzaje kredytów.

03 March, 2017

undefined

Można wyróżnić kilka rodzajów kredytów, które udzielane są obecnie na różnych warunkach i z różnym przeznaczeniem. Możemy wyróżnić kredyty hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, kredyty towarowe i społeczne. Pierwsze trzy są obecnie najbardziej popularnymi kredytami z jakich można skorzystać. Spróbujmy przyjrzeć się każdemu z nich, od razu zapraszam no świetny ranking ofert na 17BANKÓW.com.

Kredyty hipoteczny- pojęcie i rodzaje kredytu hipotecznego.

Obecnie jednym z najbardziej popularnych kredytów jest kredyt hipoteczny. Jest to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jak sama nazwa wskazuje jest hipoteka. Taki kredyt przeważnie udzielany jest na zakup lub budowę danej nieruchomości. Można go podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowi podział kredytu hipotecznego na cel. W tym przypadku wyróżniamy kredyt hipoteczny, kredyty budowlano-hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną. Drugi podział kredytu hipotecznego dzieli go ze względu na walutę. Wyróżniamy tutaj kredyty w walucie krajowej i kredyty walutowe. Kredyty hipoteczne bardzo często są jedyna szansa, aby można było kupić sobie dom lub mieszkanie. Zasada ich działania jest prosta. Otrzymujemy pieniądze na kupno mieszkania, ale w księdze wieczystej tego mieszkania będzie wpisany wpis, że jest ono obciążone hipoteką do czasu, kiedy ten kredyt zostanie przez nas całkowicie spłacony. Co prawda decydując sie na kredyt hipoteczny zwykle podpisujemy zobowiązanie na ładnych kilka lat, ale warto. Po spłaceniu kredytu mamy swoje własne mieszkanie, które będzie służyło nie tylko nam, ale też i naszym dzieciom.

Kredyt inwestycyjny- dla kogo.

Drugim równie popularnym co kredyty hipoteczny jest kredyty inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt, który przeznacza sie na sfinansowanie określonych przez kredytobiorcę przedsięwzięć. Ich celem jest powiększenie majątku trwałego. Środki otrzymane z kredytu mają posłużyć na sfinansowanie inwestycji. Mogą być to inwestycje materialne jakimi jest między innymi zakup środków trwałych, czy też budowa lub rozbudowa obiektów jakie wiążą się z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą. Mogą być to również inwestycje niematerialne do jakich można zaliczyć kupno papierów wartościowych. Trzecią grupę inwestycji stanowią inwestycje finansowe, które mogą być przeznaczone na kupno akcji i udziałów. Kredyt inwestycyjny jest najbardziej popularnym kredytem wśród przedsiębiorców. Dzięki niemu wielu z nich ma szansę rozbudować swoją działalność gospodarczą i dzięki temu ma szansę na powiększenie swoich zarobków.

Nowsze wpisy → Home