Udział kredytów gotówkowych w kreacji pieniądza

21 July, 2020

Zagadnienie kreacji pieniądza jest nierozłączne z pojęciem inflacji. Związek jest dość prosty, im więcej pieniędzy znajduje się na rynku, tym wyższe są ceny. Dzieje się tak ponieważ ilość pieniędzy na rynku odzwierciedla wartość produktów jakimi się na tym rynku obraca, a jeśli ilość pieniędzy się zwiększa nie zwiększając przy tym ilości produktów to większa ilość pieniędzy odzwierciedla tę samą wartość realną. Pieniądze dostarczane są na rynek prawie zawsze poprzez kredyt a więc niemałe znaczenie mają tutaj także kredyty gotówkowe.

Za kreację pieniądza odpowiada Bank Centralny, to on ustala stopy procentowe dyktując tym samym warunki na jakich Banki komercyjne oferują swoim klientom kredyty gotówkowe czy lokaty. Teoretycznie stopy procentowe ustala się w zależności od kondycji gospodarki, kiedy gospodarka się rozwija stopy procentowe się podnosi aby trochę ją schłodzić i przygotować skuteczne narzędzie do walki z kryzysem. W momencie podniesienia stóp procentowych ludziom zaczyna się bardziej opłacać oszczędzać ponieważ lokaty są wyżej oprocentowane, z drugiej strony mniej opłaca się brać kredyty gotówkowe. Kiedy bank centralny podnosi stopy procentowe to Banki komercyjne mogą nałożyć większe koszty na swoich klientów a więc kredyty będą droższe przez co konsumpcja będzie się mniej opłacać. Schładzanie gospodarki za pomocą stóp procentowych to narzędzie niezwykle niebezpieczne ponieważ bez większego przemyślenia użyte może doprowadzić do sytuacji, w której ludzie tak mocno zaczną oszczędzać że konsumpcja wyhamuje na tyle że w efekcie firmy nie będą miały gdzie sprzedawać swoich produktów i zaczną zwalniać ludzi przez co koło się zatacza i otrzymamy w efekcie kryzys gospodarczy.

Podczas kryzysu gospodarczego ważnym celem polityki pieniężnej jest zachęcenie ludzi do korzystania z kredytów gotówkowych i zwiększenia przez nich konsumpcji przez co firmy będą miały gdzie sprzedawać a więc powód do zwiększenia produkcji i rozkręcenia gospodarki. Aby zniechęcić ludzi do oszczędzania trzeba obniżyć stopy procentowe przez co lokaty szybko staną się słabiej oprocentowane ponieważ banki lubią maksymalizować swoje zyski i dawać od siebie najmniej jak to możliwe co jest uzasadnione z biznesowego punktu widzenia. Obniżanie chęci do oszczędzania wiąże się z dodatkową kreacją pieniądza. Kiedy banki udzielają większej ilości kredytów dostarczają tym samym pieniądze na rynek przez co tymczasowo tego pieniądza jest więcej, może się to okazać dobrym rozwiązaniem ponieważ kredyt gotówkowy trzeba spłacić a więc prędzej czy później pieniądze zostaną wycofane z rynku i nie wpłyną na inflację. Bardziej niebezpieczny jest “dodruk pieniędzy” czyli sytuacja w której pieniądze są po prostu wpompowywane w rynku bez konieczności ich zwrotu, już nieraz działania takie doprowadziły to bardzo dużych poziomów inflacji.

Na co należy uważać przy wyborze kredytu konsolidacyjnego?

12 May, 2020

Przy zobowiązaniach finansowych wskazana jest duża doza ostrożności. Takie decyzje są bowiem bardzo odpowiedzialne i niejednokrotnie mogą mieć daleko idące konsekwencje. Dlatego też nie możemy podejmować ich pod wpływem chwilowego impulsu, czy też stawiać na przypadek przy dokonywaniu wyborów. O swój budżet musimy dbać i odpowiednio nim zarządzać. Potrzebna jest tutaj dokładność, zaangażowanie, a także odpowiednie zaplecze wiedzy. Kredyt konsolidacyjny, który jest dosyć popularnym rozwiązaniem, nie stanowi tutaj wyjątku. Zastanawiając się nad skorzystaniem z tego rodzaju zobowiązania również musimy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników oraz uważać na szereg zagadnień, które mogą mieć duże znaczenie dla całokształtu takiej propozycji.

undefined

Nasze aktualne zobowiązania

Z pewnością należy dokładnie przeanalizować, jak kształtują się zobowiązania, które chcemy poddać konsolidacji. Ma to duże znaczenie, ponieważ tego rodzaju dane na późniejszych etapach procesu decyzyjnego będzie trzeba odnosić do zdobywanych informacji w innych obszarach związanych z kredytem konsolidacyjnym. Trzeba zatem ustalić takie kwestie jak chociażby oprocentowanie, czy też okres kredytowania. Ważna jest także wysokość aktualnie spłacanych przez nas rat. Istnieje tutaj mnóstwo elementów, które musimy wziąć pod uwagę. Nie jest to jednak szczególnie trudne zadanie, ponieważ skoro w danej chwili mamy na swoim koncie zadłużenie, ustalenie jego parametrów nie powinno być problemem. Ważne, aby nie opierać się na ogólnikach – pamięć może nas zawieść, dlatego też trzeba sprawdzić dokumentację i zweryfikować wszystkie fakty dotyczące naszych długów bankowych.

Stan naszych finansów oraz motywacja

Musimy również zastanowić się nad tym, jak prezentują się nasze finanse i co właściwie wpływa na to, że interesujemy się takim rozwiązaniem jak kredyt konsolidacyjny. Bez wątpienia daje on nam spore możliwości – możemy w wygodny sposób połączyć kilka zadłużeń w jedno, a przy okazji niejednokrotnie istnieje opcja wprowadzenia pewnych modyfikacji, co do planu spłaty zobowiązania. Często to właśnie ten drugi element sprawia, że wiele osób zaczyna rozważać skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego. Jeśli chodzi o analizę naszego budżetu, trzeba wnikliwie sprawdzić, na przykład, jaką wysokość miesięcznej raty będziemy w stanie pokryć oraz na co liczymy w ofercie dotyczącej konsolidacji. Nie bez znaczenia są tutaj takie kwestie jak chociażby nasze wydatki i zarobki, czy też stabilność naszej sytuacji pod kątem finansów. To zadanie również może być czasochłonne, niemniej jednak jest bardzo ważne.

Szczegółowe warunki ofert kredytów konsolidacyjnych

Kolejnym zagadnieniem jest to, jak kształtują się dostępne na rynku propozycje obejmujące swoim zakresem kredyty konsolidacyjne. Nie ulega bowiem wątpliwości, że trzeba zrobić rozeznanie w tym zakresie, aby zorientować się, na co właściwie możemy liczyć, jeśli chodzi o konsolidację naszych zobowiązań w instytucjach bankowych. Te kwestie musimy odnieść do całokształtu naszego budżetu, a także, oczywiście, do naszych aktualnych zadłużeń. Może bowiem się okazać, że w danym przypadku atrakcyjną opcją będzie pozostanie przy dotychczasowym modelu spłaty długów. Wszystko zależy tutaj od okoliczności towarzyszących, a także szczegółów, które w wielu przypadkach mogą mieć decydujący charakter. Trzeba mieć to na uwadze. Dlatego właśnie dokładność odgrywa bardzo istotną rolę w kwestiach o charakterze finansowym i nie ma co do tego wątpliwości. Musimy być skrupulatni w naszych działaniach.

Jakie są wady i zalety kredytów gotówkowych?

16 March, 2020

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, z pewnością należy wziąć pod uwagę zarówno jego zalety, jak i wady. Bardzo ważne jest to, aby patrzeć na całe przedsięwzięcie w sposób kompleksowy, ponieważ pominięcie nawet drobnych szczegółów może w wielu przypadkach okazać się niekorzystne. Jeśli chodzi o decyzje o charakterze finansowym, celem jest przecież wypracowanie rozwiązania, które będzie dostosowane do naszych oczekiwań, a także możliwości. Dlatego właśnie musimy mieć rozeznanie w tematyce finansowej i jeżeli mamy w tym zakresie jakieś braki, należy je nadrobić. Uzyskanie pełnego obrazu sytuacji jest niejednokrotnie kluczowe, jeśli chodzi o decyzję dotyczącą kredytu gotówkowego. Na samym początku przydatne może być właśnie przyjrzenie się podstawowym wadom i zaletom związanym z tego rodzaju zobowiązaniami. To może stanowić swego rodzaju podstawę do naszych dalszych rozważań w tym obszarze tematycznym.

Pozytywne aspekty kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe cieszą się dosyć dużą popularnością z wielu powodów. Z pewnością warto wspomnieć tutaj o tym, że na rynku istnieje sporo ofert w tym zakresie, dzięki czemu osoby zainteresowane mają stosunkowo szeroki wybór propozycji. Dodatkowo niejednokrotnie złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest możliwe za pośrednictwem Internetu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które może przyciągnąć wiele osób. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty wiążące się z kredytami gotówkowymi, niewątpliwie jedną z kluczowych kwestii jest to, że umożliwiają one uzyskanie dodatkowych środków na realizację naszego celu. W zależności od konkretnej propozycji, może to być kredyt gotówkowy na cel dowolny lub też określony. W tym pierwszym przypadku możemy spożytkować środki dowolnie, natomiast w drugim nasze pole manewru jest ograniczone i musimy wydać pieniądze na ustaloną rzecz. Zaletą kredytów gotówkowych jest także fakt, że niejednokrotnie można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty w tym zakresie.

Negatywne aspekty kredytów gotówkowych

Wśród negatywnych cech kredytów gotówkowych z pewnością wymienić można koszty. Jeżeli nasz wydatek nie ma niespodziewanego, nagłego i pilnego charakteru może okazać się, że dobrym rozwiązaniem będzie po prostu samodzielne odłożenie pieniędzy na nasz cel. Wszystko zależy jednak tutaj od okoliczności. Jednocześnie musimy pamiętać o dokładnej analizie parametrów poszczególnych propozycji, gdyż mechanizmy rządzące finansami nierzadko bywają dosyć skomplikowane. Czasem nawet drobny szczegół może mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o całokształt oferty kredytu gotówkowego. Dlatego właśnie potrzebna jest wiedza merytoryczna. Musimy być świadomi tego, co składa się na całkowite koszty kredytu gotówkowego, a także jak poszczególne elementy oferty mogą na siebie wpływać. Trzeba również przywiązywać ogromną wagę do detali i nie pomijać ich w swojej analizie.

Jeśli zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, zapoznanie się z wadami i zaletami takiego zobowiązania jest dopiero początkiem naszego procesu decyzyjnego. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że odpowiedzialne zarządzanie własnym budżetem wymaga od nas wiele zaangażowania, a także analitycznego podejścia. Musimy zagłębić się w szczegóły i nie zdawać się w swoich wyborach na przypadek, czy też ogólniki. Taka postawa może bowiem prowadzić później do nieprzyjemnych komplikacji. Trzeba zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku oraz przyjrzeć się ich warunkom. Należy także zastanowić się nad tym, jak prezentują się nasze finanse i czy dają nam one adekwatne możliwości dotyczące spłaty zobowiązania. Jednocześnie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy realizacja konkretnego celu jest rzeczywiście nam potrzebna w danym momencie. Może bowiem okazać się, że wystarczy trochę poczekać, aby samodzielnie odłożyć pieniądze na planowane przedsięwzięcie, czy też zakup. Musimy przeprowadzić rzetelne kalkulacje, bazując na faktach. Jeżeli podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, wybór oferty również musi być dobrze przemyślany. Można tutaj postawić na dwa różne modele postępowania – pierwszy z nich obejmuje analizę wszystkich ofert dostępnych na rynku, drugi natomiast odnosi się do wykonania wstępnej selekcji propozycji oraz późniejszego zbadania tych opcji, które przeszły ten etap. Pierwszy model jest bardzo dokładny, ale również wymaga nieraz ogromnego zaangażowania czasowego. Drugi natomiast może być dosyć wygodnym wariantem. Trzeba w nim pamiętać o tym, aby ustalić kryteria, które są dla nas priorytetowe. Na ich podstawie można zadecydować, które opcje będziemy analizować w szczegółach, a które odrzucimy już na starcie. Niestety istnieje tutaj ryzyko, że przegapimy propozycję, która nie spełniała naszych podstawowych kryteriów, ale w ogólnym rozrachunku była atrakcyjna i warto było pójść w tym zakresie na kompromis. Scenariusze mogą być jednak bardzo różne, dlatego też musimy samodzielnie zdecydować, jaki model odnośnie wyboru ofert nam odpowiada. Procesy decyzyjne związane z kredytem gotówkowym mogą być wymagające, niemniej jednak są konieczne do przeprowadzenia.

Klasyfikacja kredytów gotówkowych

18 December, 2019

Spośród ofert finansowych teraz najbardziej popularne będą kredyty gotówkowe? Z jakiego powodu? Ponieważ są najczęściej cenione wśród osób pochodzących z różnych środowisk społecznych. Największą zaletą takich ofert finansowych jest to, że można pozyskać takie oferty finansowe bez względu na to, jakie konkretnie mamy cele. Wniosek o uzyskanie kredytu gotówkowego może dotyczyć naszych doraźnych zakupów dedykowanych dla gospodarstwa domowego, ale również może to być sytuacja, gdy chcemy zrobić zakupy świąteczne. Poza tym kredyt gotówkowy może być udzielony na cele takie jak remont naszego mieszkania albo kupno nowego domu. Środki finansowe mogą być poza tym przyznane także na nowy samochód albo wówczas, gdy chcemy uruchomić własną działalność gospodarczą. Tak naprawdę obszar tematyczny w tej sytuacji nie będzie mieć żadnych ograniczeń. Konsultanci pracujący w takich firmach, gdzie udzielane są kredyty gotówkowe potwierdzają to przy każdej rozmowie.

Częste rozmowy z konsultantami kredytowymi

Zaletą takich usług kredytowych jest również to, że konsultanci bardzo chętnie będą z nami rozmawiali nawet wtedy, jeżeli będziemy dzwonili kilka razy dziennie. Zanim przecież chcemy zdecydować się na takie zobowiązanie finansowe to możemy mieć bardzo dużo rozmaitych dylematów. Są osoby, dla których to będzie np. pierwszy w życiu kredyt gotówkowy i wtedy będą bardzo zestresowane. Z uwagi na zbyt małe pojęcie o takich ofertach finansowych będą się obawiały, że może rata kredytu jest zbyt wysoka i mają odpowiedniej zdolności finansowej. Najważniejsze to w takich okolicznościach porozmawiać szczerze. Najpierw powinniśmy poinformować takich pośredników o naszych zamierzeniach finansowych. Najlepiej w tej sytuacji po prostu powiedzieć co chcemy kupić albo z jakich usług chcemy skorzystać lub w co chcemy zainwestować. Wtedy można w przybliżeniu określić jakieś widełki finansowe, w których będzie się mieścić kredyt albo nawet kilka. W końcu jeśli chodzi o ilość kredytów to również nie ma ograniczenia.

Poważne podejście do kredytu

Jeżeli już więc ustalimy z pośrednikiem cele naszego kredytu oraz będziemy wiedzieli jaką sumę w konkretnym przedziale chcemy uzyskać to potem należy przejść do kwestii merytorycznych. Osoby, które poważnie podchodzą do takich spraw kredytowych muszą mieć świadomość, że trzeba przedstawić w banku albo firmie pożyczkowej jakieś konkretne zabezpieczenie. W pierwszej kolejności musimy sobie przygotować dokument tożsamości. Są miejsca zapewniające takie usługi finansowe, gdzie będzie wzmagany tylko dowód osobisty, a w innych trzeba mieć dodatkowo drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość. To może być prawo jazdy albo legitymacja studencka czy też może paszport. Dla takiej firmy bardzo istotne jest zabezpieczenie, które potem gwarantuje szybsze dotarcie do dłużnika lub egzekwowanie ewentualnego długu. Co jeszcze będzie istotne w przypadku formalności kredytowych? Aby uzyskać kredyt gotówkowy czasami musimy przedstawić oświadczenie o dochodach lub zaświadczenie.

Potwierdzenie finansowe

Takie oficjalne potwierdzenie finansowe dotyczące naszych dochodów albo przychodów może być uzyskane poprzez urząd skarbowy albo naszego pracodawcę, jeżeli pozostajemy w stosunku pracy. Zabezpieczeniem finansowym dla firmy, która ma nam udzielić kredytu gotówkowego mogą być także nasze nieruchomości lub samochód. To może być także jakieś konto oszczędnościowe w banku albo lokata. Ważne, aby udowodnić takiej firmie, że jesteśmy klientami, którzy na pewno zobowiążą się do spłacenia zadłużenia.

Czy warto korzystać z rankingów lokat bankowych?

11 October, 2019

Wiele osób zastanawia się czy otwierać lokatę lub konto oszczędnościowe już, czy poczekać na wyższe oprocentowanie - odpowiedź na te pytanie znajdziesz na www.lokata-z-premia.com.pl. Niektórzy wciąż pamiętają czasy, gdy lokaty były oprocentowane na poziomie 6-7%, gdy tymczasem obecnie można cieszyć się, gdy promocja pozwala założyć lokatę na poziomie 4%, a standardem jest 2-3%. Banki ustalają oprocentowanie na podstawie stopy procentowej obowiązującej na rynku międzybankowym, na którą wpływ ma Narodowy Bank Polski.

Osoby niezdecydowane powinny wiedzieć, że nawet przy niskiej inflacji i pozornie niewysokim oprocentowaniu lokata pozwala realnie zarobić. Zrozumiały powinien być także fakt, że gdy zapowiadana jest podwyżka stóp NBP to poprawie musi też ulec nominalne oprocentowanie lokat.

Dlaczego warto korzystać z rankingów internetowych?

Po pierwsze rankingi internetowe są dość szybko aktualizowane i wskazują najbardziej korzystne lokaty w danym miesiącu bez konieczności samodzielnego przeglądania ofert wszystkich banków. Rankingi internetowe lokat są czytelne i dostarczają najistotniejszych informacji o lokatach. Lokaty są zestawiane z podziałem na ich rodzaj, długość trwania czy maksymalną kwotę możliwej wpłaty oraz ze wskazaniem dodatkowych warunków koniecznych do spełnienia. Z umieszczanych w internecie rankingów każdy pozna takie parametry lokat jak:

 • oprocentowanie,
 • zysk,
 • warunki.

W najpopularniejszych rankingach lokaty są przedstawiane w tabelach, w których znajdują się np. najlepsze oferty na 10 000 zł, przy których wskazane są dodatkowe zastrzeżenia. Natomiast w przypadku banków posiadających kilka depozytów o podobnych parametrach zazwyczaj do zestawienia dołącza się propozycję z najwyższą stawką. Dodatkowo przy rankingach znajduje się opis przedstawianych lokat, aby każdy dokładnie zrozumiał, co przyniesie wybór konkretnej lokaty. Wśród zestawień można odnaleźć najlepsze:

 • lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami,
 • lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków,
 • lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł,
 • czy inne.

Dodatkowo pod zestawieniem można odnaleźć komentarz eksperta, podsumowanie przedstawionych ofert czy prognozowane zachowania na rynku lokat bankowych, a nawet wskazanie najlepszej propozycji. Lokaty są zestawiane z uwagi na duże kwoty czy brak obowiązku zakładania konta przy jej założeniu. Zestawienia lokat w jednym miejscu pozwala na wychwycenie najlepszej oferty czy porównanie produktu do innych. Autorzy rankingów zawsze wykazują, na czym oparli swoje wyliczenia. Obecnie udostępniane rankingi są skarbnicą wiedzy dla osób poszukujących sposobu na oszczędzanie. Dodatkowo takie gotowe zestawienie pozwala na rozstrzygnięcie dylematu: konto oszczędnościowe czy lokata.

W jednym z rankingów lokat na miesiąc październik (na rok 2019) znajdują się produkty takich banków jak:

 • Nest Bank,
 • Idea Bank,
 • mBank,
 • Get in Bank,
 • Lion Bank,
 • inBank
 • I inne.

Za pomocą rankingów można szybko poznać takie parametry lokat jak:

 • dostępność,
 • terminowość,
 • kapitalizacja,
 • oprocentowanie,
 • wysokość podatku
 • i inne.

Przy rankingach mogą znajdować się także aktywne suwaki pozwalające wskazać kwotę, na jaką chce się otworzyć lokatę bankową oraz okres, na jaki mają być ulokowane pieniądze. Ponadto przy niektórych ofertach można odnaleźć tzw. linki afiliacyjne, które pozwalają uzyskać prowizję osobom umieszczającym takie linki. Takie przekierowanie do konkretnej oferty nie powinno przeszkadzać solidności zestawienia. Pod rankingami można także poczytać o osobistych preferencjach autora zestawienia, o najlepszym czasie na zakładanie lokat czy ostrzeżeniu przed sztuczkami banków.

Kredyty inwestycyjne dla firm i przedsiębiorstw

24 July, 2019

Kredyty inwestycyjne przyznawane są w celu zakupu rzeczy określanych jako materialne i niematerialne, które stanowią majątek danej firmy bądź przedsiębiorstwa. Jeśli podejmujemy decyzję o podjęciu tego typu kredytowania, powinniśmy wiedzieć, że w tym przypadku wymagany jest wkład własny oraz szczegółowy biznesplan obejmujący wizję rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Kredyt gotówkowy przyznany w celach typowo inwestycyjnych może zostać spłacony jednorazowo lub na podstawie uzgodnionych wcześniej rat. Bardzo ważne jest również ustanowienie zabezpieczenia kredytu. Przyznane w ten sposób pieniądze można więc z powodzeniem wykorzystać w celu rozwoju własnej firmy czy przedsiębiorstwa. Firmy bardzo chętnie korzystają z tego typu rozwiązań ze względu na atrakcyjne stawki oprocentowania oraz możliwość spłaty całości w dogodnych dla nich ratach. Coraz więcej przedsiębiorstw rozwija skrzydła dzięki możliwości kredytowania.

Kredyty dla biznesu

Obecne na rynku banki przygotowanymi ofertami skutecznie zachęcają przyszłych biznesmenów do skorzystania z jednej z wielu możliwości kredytowania. Jest ich obecnie na rynku całe mnóstwo, stąd nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem dla siebie najkorzystniejszego rozwiązania. Banki oferujące kredyty kładą olbrzymi nacisk na właściwy rozwój zarówno nowych jak i funkcjonujących od dłuższego czasu przedsiębiorstw. Z tego właśnie powodu uzyskanie kredytu nie jest dziś już tak skomplikowane jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy otrzymanie wymaganej kwoty graniczyło z cudem. Dziś załatwienie interesującego nas finansowania to kwestia kilku minut, a wszelkie formalności możemy załatwić praktycznie bez wychodzenia z domu. Kredyty gotówkowe mają jednak bardzo popularną alternatywę w postaci coraz chętniej zaciąganych pożyczek online. Chętnie zaciągane przez tych, których satysfakcjonuje nieco mniejszy zastrzyk gotówki, a przy okazji uzyskanie tego typu finansowania jest dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem. Wszelkie formalności są w tym przypadku ograniczone do minimum, co może być potencjalnym wabikiem dla przyszłych inwestorów. Możemy wybierać spośród dwóch rozwiązań, które są obecnie najbardziej popularne na rynkach bankowych.

Kredyty i pożyczki długoterminowe

Do pierwszej grupy należą tzw. pożyczki chwilówki. W tym konkretnym przypadku pierwsza pożyczka objęta jest oprocentowaniem RRSO, które wynosi 0%. Jeżeli pożyczoną kwotę oddamy terminowo, możemy mieć pewność, że unikniemy jakichkolwiek dodatkowych kosztów związanych z obsługą kredytu. Obecnie dostępne są chwilówki, których termin trwania wynosi nawet do 60 dni. Pożyczki długoterminowe z kolei mogą być zaciągane nawet na 48 miesięcy. Spłacamy je w bardzo dogodnych dla siebie ratach, które sprawią, że nasz budżet nie zostanie w znacznym stopniu obciążony. Kredyty gotówkowe określane mianem pożyczek, to nie tylko duże udogodnienie dla osób prywatnych. Oferta skierowana jest także dla firm i przedsiębiorstw. Należy wiedzieć, że w chwili spłacania zaciągniętego kredytu gotówkowego mamy szansę na otrzymanie chwilówki. Warunkiem jest jednak brak zaległości czy opóźnień w spłacie należnych rat. Dopiero w takiej sytuacji możemy postarać się o wsparcie finansowe oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Kredyty gotówkowe mogą dziś z powodzeniem zostać zastąpione przez pożyczki przez internet. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim duża szansa ich otrzymania bez konieczności załatwiania jakichkolwiek formalności oraz stosunkowo niskie raty spłat. Decyzja o podjęciu kredytu powinna być przez nas bardzo dokładnie przemyślana. Należy wybierać tylko te najkorzystniejsze rozwiązania a przy okazji dostosować pożyczoną kwotę do swoich rzeczywistych potrzeb. Wielu z nas podejmuje pochopną decyzję o szybkim podpisaniu umowy, bez konieczności dokładnego zaznajomienia się z treścią umowy oraz poszczególnymi jej podpunktami, co nie zawsze kończy się dobrze, gdyż może się okazać, że przeoczyliśmy ważny podpunkt, bardzo często odnotowany małym drukiem. Pamiętać należy także o możliwości negocjowania stawek z bankiem. Nie jest powiedziane, że uda nam się wywalczyć ustalone przez siebie warunki, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że bank spojrzy na nas dużo przychylniejszym okiem. Kiedyś, kiedy placówek i ofert było dużo mniej, a i możliwości kredytowania były bardzo ograniczone, tego rodzaju procesy przebiegały bardzo mozolnie i w większości przypadków musieliśmy dostosować się do warunków ustalonych przez bank. Dziś to one muszą walczyć o klienta i oferować takie rozwiązania, które okażą się korzystne dla obu stron transakcji.

Home ← Starsze wpisy